Galloways
Judge: Peter Collins, Merridale Angus, Tennyson, Victoria
Associate judge: Hamish Maclure, Tarcutta
No. of exhibits: 15
Calf champion female: Monreith Pocahontas, Jason and Suzanne Vials
Reserve calf champion female: Minto Lady Gretel, Gregory Stuart, Yass
Junior champion bull: Monreith Napoleon, Jason and Suzanne Vials
Junior champion female: Minto Irene 10th, Christine Hart
Reserve junior champion female: Monreith Nutella, Jason and Suzann Vials
Senior champion bull: Elm Park Montgomery, Elm Park - Orange High School, Orange
Senior champion female: Monreith Hiver, Jason and Suzanne Vials
Reserve senior champion female: Monreith Moonstone, Jason and Suzanne Vials
Grand champion bull: Elm Park Montgomery, Elm Park - Orange High School, Orange
Grand champion female: Monreith Hiver, Jason and Suzanne Vials
Supreme exhibit: Monreith Hiver, Jason and Suzanne Vials
Belted Galloways
Judge: Peter Collins, Merridale Angus, Tennyson, Victoria
Associate judge: Hamish Maclure, Tarcutta
No. of exhibits: 18
Calf champion bull: 7 Hills Patrick, Peter Munday and Alexandrea Teuma
Reserve calf champion bull: Jalaway Outlander Affair, Peter Munday and Alexandrea Teuma
Calf champion female: Pageoway Patronus, Chelsea Filmer, East Gippsland, Victoria
Reserve calf champion female: Bonnibelt Paprika, Chelsea Filmer, East Gippsland, Victoria
Junior champion bull: Nurrenyen Newton, Greg Crease and Jonathan Chia, Parkerbourne near Goulburn
Reserve junior champion bull: Crofdale Stables Pied Piper, Debbi Jeffery
Junior champion female: 7 Hills Nora, Peter Munday and Alexandrea Teuma
Reserve junior champion female: Pageoway Lahdidah Nemo, Chelsea Filmer, East Gippsland, Victoria
Senior champion bull: Red Ochre Nitro, Pamela Brown and John Maiolo
Senior champion female: 7 Hills Nutmeg, Peter Munday and Alexandrea Teuma
Reserve senior champion female: 7 Hills Money Penny, Peter Munday and Alexandrea Teuma
Grand champion bull: Nurrenyen Newton, Greg Crease and Jonathan Chia, Parkerbourne near Goulburn
Grand champion female: 7 Hills Nutmeg, Peter Munday and Alexandrea Teuma
Supreme exhibit: 7 Hills Nutmeg, Peter Munday and Alexandrea Teuma
Supreme Galloway feature breed exhibit: 7 Hills Nutmeg, Peter Munday and Alexandrea Teuma
Miniature Galloways
Judge: Peter Collins, Merridale Angus, Tennyson, Victoria
Associate judge: Hamish Maclure, Tarcutta
No. of exhibits: 28
Calf champion bull: Principal Pride, Shane and William Brigham
Reserve calf champion bull: Tumblegum Gordon of Honeypot, Alan and Pauline Dunk, Wamboin
Calf champion female: Tumblegum Brae, Alan and Pauline Dunk, Wamboin
Reserve calf champion female: Tumblegum Rosslyn, Alan and Pauline Dunk, Wamboin
Junior champion bull: Balytyckle Periwinkle, Sonya Heron and Martin Keays, Yea, Victoria
Reserve junior champion bull: Galloway Magic Pablo, Bruce Patterson
Junior champion female: Tumblegum Isla, Alan and Pauline Dunk, Wamboin
Reserve junior champion female: Kybella Pastures Rusty Chocolate, Malcolm Sky, Lismore
Senior champion bull: Torcroft Thyme, Alan and Pauline Dunk, Wamboin
Reserve senior champion bull: Gleneagles Mondeo, Ian and Rhonda Bull, Leeton
Senior champion female: Torcroft Sylvia, Patrica Hunder, Mornington Peninsula, Victoria
Reserve senior champion female: Tumblegum Audrey, Alan and Pauline Dunk, Wamboin
Grand champion bull: Torcroft Thyme, Alan and Pauline Dunk, Wamboin
Grand champion female: Tumblegum Isla, Alan and Pauline Dunk, Wamboin
Supreme exhibit: Torcroft Thyme, Alan and Pauline Dunk, Wamboin
Miniature Belted Galloways
Judge: Peter Collins, Merridale Angus, Tennyson, Victoria
Associate judge: Hamish Maclure, Tarcutta
No. of exhibits: 8
Calf champion bull: Fox Tail Hill Check Me Out!, Fox Tail Hill stud
Calf champion female: Freedom Rise Poppy, Baden Greeves and Raymond Cross, Queensland
Junior champion bull: Fox Tail Hill Ned Kelly, Fox Tail Hill stud
Reserve junior champion bull: Freedom Rise Pablo, Baden Greeves and Raymond Cross, Queensland
Junior champion female: Kermond Park Nine, Shane Smeathers and William Brighan
Reserve junior champion female: Freedom Rise Petra, Baden Greeves and Raymond Cross, Queensland
Senior champion female: Bangalla Muffit, Gareth Ellem, Yass River
Reserve senior champion female: Fox Tail Hill Mia, Fox Tail Hill stud
Grand champion bull: Fox Tail Hill Ned Kelly, Fox Tail Hill stud
Grand champion female: Kermond Park Nine, Shane Smeathers and William Brighan
Supreme exhibit: Kermond Park Nine, Shane Smeathers and William Brighan
Supreme Miniature exhibit: Kermond Park Nine, Shane Smeathers and William Brighan